Aplikacje mobilne to zdecydowanie odkrycie naszych czasów. Bardzo wiele osób z nich korzysta i dają one możliwość rozwijania swoich pasji i pogłębiania zainteresować. Jedną z interesujących aplikacji  jest Snapchat, który zyskał ogromną popularność na całym świecie. Dlaczego warto korzystać z niego korzystać?

Czym jest Snapchat?

Snapchat to aplikacja, która swoją popularność zyskała już kilka lat temu. Jednak obecnie nadal wiele osób z niej korzysta i uważają ją za wspaniałą platformę. Snapchat to aplikacja, na której wysyła się swoim znajomym zdjęcia. Tak jak na innych portalach dodaje się do grona swoich przyjaciół znane nam osoby, a później snapuje się z nimi, czyli wysyła zdjęcia. Mogą być one o różnej tematyce. Co ważne, możemy wysłać zdjęcia tylko tego co robimy obecnie. Jeśli chcemy wysłać coś z naszej galerii, będzie to przesłane jako wiadomość na czacie. Poza tym jest coś takiego, jak My Story.

Snapchat

Tam możemy wstawiać snapy, które zobaczą wszystkie osoby z naszych znajomych. Snapchat daje nam możliwość wysyłania zdjęć z podpisami i różnymi zabawnymi filtrami. To właśnie dzięki nim stał się tak bardzo popularny. Od niedawna pozwala również na zobaczenie, w jakim miejscy są nasi znajomi, dzięki mapie, która działa, gdy włączymy lokalizację. Możemy również pisać z innymi na chacie i zdobyć różne puchary i odznaczenia. Celebryci używają Snapchata, aby komunikować się ze swoimi fanami. Mają publiczne konta, na które wstawiają to co obecnie robią i opowiadają innym o swoim życiu.

W jaki sposób korzystać ze Snapchata?

Na Snapchacie przede wszystkim wysyła się znajomym zdjęcia, na których widać co aktualnie robimy. Jest to bardzo atrakcyjne, ponieważ możemy dodawać do nich opisy, obrazki i w zasadzie wszystko, co byśmy chcieli. Dzięki czemu fotografie stają się ciekawsze. Jeśli będziemy codziennie dzielić się z daną osobą snapami, obok nazwy tej osoby pojawia się liczba dni, kiedy się wspólnie snapowało. Co ważne to obie strony muszą codziennie wysłać sobie zdjęcie. Wiele osób chce uzyskać jak największą ilość dni i to jest im celem podczas używania tej aplikacji. Inni w ten sposób się ze sobą porozumiewają i pokazują swoim znajomym ciekawe momenty ze swojego życia.

Zalety Snapchata

Snapchat umożliwia nam wysyłanie zdjęć, które, jeśli się nie zrobi zrzutu ekranu, znikają na zawsze. Dzięki temu możemy wysłać komuś snapa tylko dla rozrywki i po kilku sekundach on wyśle. Od niedawna Snapchat ma możliwość pokazywania nam wspomnień. Działa to tak, że każdego dnia aplikacja pokazuje nam, co robiliśmy, rok, dwa, trzy lata temu. Dotyczy się to tylko snapów, które zapisaliśmy. Dzięki temu można wykonywać zdjęcia tylko po to, aby w przyszłości zobaczyć, co robiliśmy danego dnia.

Snapchat umożliwia nam łatwy sposób komunikacji z innymi osobami. Pozwala poznać nowych ludzi i w ciekawy sposób opowiadać im o naszym życiu. Dodatkowo ta aplikacja mobilna pozwala nam również obserwować co dzieje się u naszych ulubionych celebrytów lub idoli.